#громадськемісце Волонтери можуть виграти грант для порятунку безпритульних тварин: як взяти участь #луганськ #lugansk #луганск

Волонтери можуть виграти грант для порятунку безпритульних тварин: як взяти участь

У межах цієї вступної кампанії в Україні запрацює нововведення щодо грантів на вищу освіту. Абітурієнти, які на НМТ отримають достатні бали, зможуть претендувати на гроші від держави, які витратять на навчання на обраній спеціальності та ЗВО.

Очільник Міносвіти України Оксен Лісовий розповів у інтерв’ю hromadske, на яку суму видаватимуть гранти.

Посадовець розповів: гранти матимуть визначену суму: найбільша – 50 тисяч гривень, найменша – 15 тисяч.

“Сума залежатиме, зокрема, від результатів вступного тестування. А ще на неї впливатиме те, яку спеціальність абітурієнт обере. Ми передбачили інструмент коефіцієнта, яким грантом можна стимулювати вступників обирати дефіцитну професію”, – зазначив міністр.

І уточнив: якщо, до прикладу, Міненерго замовило недостатньо фізиків-ядерників, то студент, який піде вивчати ядерну фізику, отримає вищий коефіцієнт. Тож він отримає грант на суму 60, а не 50 тисяч гривень.

Читайте також: Для жінок-підприємниць в агробізнесі відкрили програму: як взяти участь

Лісовий зауважив, що держзамовлення – це інтерес держави. До прикладу, МОН хоче бачити у вишах 10 тисяч майбутніх учителів, МОЗ – 10 тисяч лікарів, а Міненергетики – 10 тисяч інженерів. Усе залежить від того, скільки і яких саме фахівців потрібно.

“Національна академія наук хоче, приміром, 10 фізиків-ядерників, 10 філософів і 10 істориків. Гуманітарна сфера, галузі економіки та соціальна сфера теж розуміють, скільки їм потрібно фахівців. І держава робить це замовлення. А далі вже інтерес громадянина”, – розповів очільник МОН.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки знаходиться в процесі повного перегляду дисципліни “Захист України”. У відомстві вже відбулася повна переписка навчальної програми, перегляд рекомендованого списку обладнання для класів та розробка методики організації навчального простору та процесу навчання.

Фото: Суспільне

ДЖЕРЕЛО