#громадськемісце На Прикарпатті 225 чоловіків півтори години танцювали сербен і встановили рекорд України #луганськ #lugansk #луганск

На Прикарпатті 225 чоловіків півтори години танцювали сербен і встановили рекорд України

Щороку в третій четвер травня ми святкуємо Всесвітній день вишиванки, й у 2024 році він припадає на 16 травня.

ШоТам зібрав 10 брендів, у яких можна придбати вишиту сорочку, яка припаде вам до душі. З вишитими мотивами регіону, півниками чи таку, як у Лесі Українки — обирайте!

Ціни: від 2950 гривень

Де купити: інстаграм

Цей бренд пропонує власноруч створити унікальну сорочку, тож продають їх без вишивки, пошиті з небіленого льону та коноплі. Є й чоловічі, і жіночі варіанти. Кожен виріб скроєний так, щоб на ньому було зручно вишивати, а в наборі додають кілька схем для вишивки та поради щодо роботи. Конопляні обійдуться в 3950 гривень (жіноча) та 3850 гривень (чоловіча), а лляні сорочки — в 2950 гривень.

Ціни: від 5000 гривень

Де купити: сайт, шоурум Wishlist (Київ), шоурум Gerbery (Львів)

Бренд створює домашній текстиль, а також жіночий і чоловічий одяг. Тут можна придбати сукні, комірці, фартухи та, звісно, вишиванки. Часто сорочкам дають жіночі й чоловічі імена — наприклад, сорочку «Орест» у зеленому кольорі можна прибрати за 8500 гривень. Вона створена з використанням кролевецьких мотивів із Сумщини. А сорочка «Наталка» в техніці білим по білому, зроблена з льону, коштує 8900 гривень. 

Ціни: від 4110 гривень

Де купити: сайт

На сайті бренду можна обрати сорочку з каталогу або ж створити власну в конструкторі — тоді вам її пошиють і вишиють на замовлення. Треба обрати крій, довжину, рукави, манжети, а також стиль — тобто з якої частини України має бути візерунок (наразі доступні не всі регіони). Далі можна обрати узори для різних частин виробу з переліку. Ціна такої сорочки буде залежати від особливостей крою та вишивки. З готових, наприклад, жіноча слобожанська коштує 5060 гривень, а чоловіча за зразком з музею на Луганщині — 4910 гривень.

Ціни: від 2850 гривень

Де купити: інстаграм

Бренд поєднує старовинні візерунки та сучасний крій. Створюють вишиванки за мотивами різних узорів України — від чернігівського Полісся до Буковини. Зокрема, Карпатська вишиванка для чоловіка білим по білому обійдеться в 3350 гривень, а жіноча буковинська з чорним візерунком — у 4350 гривень.

Ціни: від 2850 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

У 2022 році бренд створив колекцію «Вишивана Україна», щоб показати єдність нашої держави. Спочатку в ній було кілька вишиванок, але команда продовжує роботу й хоче випустити вироби, присвячені кожному регіону. Для підготовки вони зверталися до музеїв та приватних колекціонерів, шукали зразки вишивок. Наприклад, сіру жіночу сорочку «Яворівщина» можна купити за 3300 гривень, а чоловічу «Сумщина» — за 3640 гривень. Також бренд робив колекцію з Євгеном Клопотенком з «борщовими» вишиванками та колекцію «Скриня», щоб зберегти й відтворити стародавні узори.  

Ціни: від 4350 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд пропонує жіночі, дитячі, чоловічі й унісекс вишиванки, а також вишиті сукні. Наприклад, унісекс сорочка з орнаментом з Чернігівщини коштує 5850 гривень, а жіноча вишиванка з Луганщини — 7450 гривень. Вони мають велику розмірну сітку та безкоштовно кастомізують одяг на невисокий чи високий зріст, аби посадка була кращою.

Ціни: від 3440 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Поруч з традиційними узорами цей бренд пропонує одяг з гусьми чи бджолами, адже пише про себе так: «Надихаємося традицією, плекаємо майбутнє». Чоловіча вишиванка зі скіфськими мотивами коштує 3500 гривень, а жіноча «Любов. Доля. Щастя» — 3700 гривень. Сорочку з бджолами можна придбати за 4250 гривень, а з півнями — за 4000.

Ціни: від 6000 гривень

Де купити: фейсбук

Цей унікальний проєкт досліджує та відтворює вишиванки знаменитих українців — Івана Франка, Лесі Українки, Степана Бандери тощо. На замовлення можуть вишити вподобану сорочку — ціна буде від 6000 гривень і залежатиме від орнаменту та тканини. Але майстри та майстрині можуть також придбати в бренду схеми та вишити сорочку самостійно — листівка зі схемою коштує 60 гривень.

Читайте більше: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців

Ціни: від 780 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті магазину є вишиванки на різну ціну — і сорочка «Орнамент» за 780 гривень, і сорочка «Сумщина» за 3780 гривень, а також сукні й чоловічі та дитячі вишиванки. Окрім цього, бренд створив цікаву колекцію вишитих суконь з льону та кропиви під назвою «Поле».

Ціни: від 6150 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Цей бренд пропонує цікаві авторські орнаменти, натхненням яких стала автентична українська вишивка. Наприклад, він створив вишиту сорочку Єдності, що об’єднала елементи узорів з різних регіонів України — її можна придбати за 11800 гривень. Усі вироби відшивають уже після замовлення, також пропонують індивідуальний пошив. Крім вишитих сорочок для жінок і чоловіків, в асортименті є сукні, керсетки, піджаки та весільне вбрання.

ДЖЕРЕЛО